
Na je bil na današnji dan pred 20 leti na pobudo direktorja Športnega centra Triglav in sedaj sekretarja Športne zveze Ljubljane, Aleš Remiha, ustanovljen NK Bežigrad. Skupaj z njim sta bila ustanovna člana predstavnik trenerjev takratne nogometne Olimpije, Darko Škerl in predstavnik staršev takratnih otrok v mlajših selekcijah, Miloš Junkar. Klub je bil ustanovljen s soglasjem vodstva prejšnje Olimpije, ki je pri svojem delovanju imela velike finančne težave, in sicer z namenom, da se omogoči mladim upom v vseh mlajših selekcijah nemoteno nadaljevanje sezone in obstanek v ligi. Prvotno je bilo zamišljeno, da bi NK Bežigrad vključeval le mlajše selekcije NK Olimpije, ker pa se ta sploh ni prijavila s članskim moštvom v uradni sistem tekmovanja za naslednjo tekmovalno sezono 2005/2006, se je pričelo izvajati povsem novo poglavje, nov projekt, ki je v naslednjih petih letih člansko moštvo popeljal nazaj v prvo ligo. Aleš Remih, ki je takrat postal tudi direktor kluba, je k sodelovanju pri projektu članskega moštva že takoj na začetku povabil Primoža Gliho.
Kljub dogovoru z NZS, da bodo vse mlajše selekcije NK Bežigrad ostale v enakem rangu tekmovanja, kot so bile v okviru NK Olimpija, se to ni zgodilo. Tako člansko moštvo kot vse mlajše selekcije so svojo nogometno pot z odločitvijo NZS začeli iz najnižji ih lig. Začetki so bili težki. Večina mladih igralcev ni želela igrati v nižjih ligah, zato jih je zelo veliko prešlo v druge klube. V prvem letu delovanja NK Bežigrad ni imel kadetske in mladinske selekcije. Tako kot člansko moštvo so se tudi vse mlajše selekcije nato v naslednjih letih ekspresno vrnile v najvišje range tekmovanja. Vpis mladih nogometaše se je zelo povečal. Ogromno je k temu pripomogla izgradnja lastnega nogometnega centra »v jami« za Bežigradom z dvema modernima igriščema z umetno travo, v zimskem času pa je bil na enem izmed igrišč postavljen »balon«, ki je nudil ugodne pogoje za treninge tudi v tem obdobju.
Z napredovanjem vseh selekcij oz. ekip in nižjih v višje lige se je spreminjalo tudi ime kluba. In v tem obdobju je iz NK Bežigrad preko NK Olimpija Bežigrad postalo končno ime ŠD NK Olimpija Ljubljana. Pomembno vlogo v vsem tem obdobju je pri njegovem razvoju imela tudi Športna zveza Ljubljene.