Tema marčne številke Planinskega vestnika so plezališča – o opremljanju le-teh nekdaj in danes, o dilemah, ki se porajajo glede opremljanja, o projektu OSP. In prav o opremljanju plezališč in o plezanju, pa tudi življenju, spregovori Vili Guček, plezalec, učitelj, glasbenik in človek, ki pušča sledi ustvarjalnosti povsod.
Drugi intervju je z Marijo Lesjak, s predano varuhinjo gorske narave, ki je za svoje dolgoletno prostovoljstvo prejela vrsto priznanj, lanskega decembra tudi najvišje priznanje PZS, Svečano listino Planinske zveze Slovenije. Marija pravi, da bi z varstvom narave morali začeti že v vrtcu.
V rubriki Z nami na pot vas vabijo v turnosmučarski Eldorado v Avstriji, v Lungau, in na vrhove Gstoder (2140 m), Schwarzeck (2636 m), Marislwand (2520 m) in na Seeköpfl (2225 m).
Potepali so se po Iranu in tamkašnjih gorah, na turnem smuku z Grossvenedigerja, predstavljamo novo knjigo o življenju Paula Preussa – o prostem plezanju, avtorji opisujejo doživetja z Javorščka na Bovškem, Zabrložnice in Matkovega okna, pišemo o slovesnosti ob 130-letnici planinske organizacije, nadaljujejo se zgodba izpod Himalaje in spomini Lidije Honzak, in objavljamo spomine radioamaterja z jugoslovanske odprave na Mount Everest. Med člani uredniškega odbora se tokrat predstavlja naš tehnični urednik Emil Pevec.
Sledijo stalne rubrike: kolumna (o parkiranju na gorskih izhodiščih), Planinčkov kotiček, vreme – o tem, kje najti dobro vremensko napoved ob odhodu v tujino, novice iz vertikale, športnoplezalne novice, literatura in planinska organizacija.
Prijetno branje Planinskega vestnika, ki ga naročniki najdete v svojih nabiralnikih, ostali pa v najbližji bolje založeni trgovini ali trafiki oziroma v spletni trgovini.