Fax: 01 232 39 56
info@szlj.si

60 let Smučarskega društva Novinar

07.12.2017
Smučarsko društvo Novinar praznuje letos 60. obletnico (1957). Kot društvo so od ustanovitve nepogrešljiv člen pri razvoju tekmovalnega smučanja, širjenju popularizacije panoge in poučevanju otrok in mladine ter izobraževanju in razvoju učiteljev smučanja....
Njihovi tekmovalci se uvrščajo med prvih 5 na svetovnem pokalu, imeli so evropskega prvaka v veleslalomu, osvojili so medalje na mladinskih svetovnih prvenstvih, zmagali so veliko število FIS tekmovanj, osvojili so državne naslove v večini kategorij in najpomembnejše njihove otroške ekipe so se vsako leto uvrstile med 3 najuspešnejše v državi.
Odprli so dve stalni smučarski šoli na Cerknem in Starem Vrhu. V pretekli sezoni so imeli 1452 članov, preko 1000 otrok vključenih v programe, 258 aktivnih učiteljev smučanja.
avtor: Aleš, ŠD Novinar